حدیث
سوگند به خدا امام شما سالیان درازی غایب می شود و چشم های مومنین در فراق او اشکباران است

چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ Wednesday, 7 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1944 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 181×
پ
پ

بیانیه آیت الله وحید خراسانی به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

زوار قبر سیدالشهدا علیه‌السلام اگر بدانند کجا می‌روند و به زیارت چه کسی مشرف می‌شوند، سر از پا در این سفر نمی‌شناسند.

جایی که می‌روند، به بیان کسی که کلام او به منزلۀ کلام خداست ـ چون حجت بالغه الهیه است ـ و مقصد آنان در این سفر عرش خداست.

و آنچه برای ایشان در این مقصد منتهای مطلب است، آن است که آنان زوار خدایند. قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ‌ا… علیه السلام: مَا لِمَنْ زَارَ قَبْرَ الْحُسَیْنِ علیه السلام ؟ قَالَ: کَانَ کَمَنْ‏ زَارَ‌ا…‏ فِی‏ عَرْشِهِ‏ . قَالَ: قُلْتُ: مَا لِمَنْ زَارَ أَحَداً مِنْکُمْ [ أَحَدَکُمْ‏ ]؟ قَالَ: کَمَنْ زَارَ رَسُولَ‌ا…‏ صلی‌ا… علیه وآله.

حدیث صحیح که عقل را مبهوت می‌کند، این است: عن ابن محبوب، عن اسحاق بن عمار، قال: سمعت أبا عبد‌الله (علیه السلام) یقول: لیس نبیّ فی السموات والأرض إلا و یسألون‌ الله تبارک وتعالی أن یؤذن لهم فی زیارة الحسین علیه السلام ففوج ینزل ففوج یعرج.

هیچ پیغمبری نیست، یعنی از آن آدمی که شد صفی‌الله و مسجود تمام ملائکه ‌الله و آن نوحی که ۹۵۰ سال مردم را به خدا دعوت کرد و شد نجی ‌الله و آن ابراهیمی که خدا او را مبتلا کرد به کلمات و بعد از تمام آن کلمات از نبوت و رسالت و خلت گذشت و به مقام امامت رسید، و آن موسایی که خدا درباره او فرمود: ونادیناه من جانب الطور الأیمن وقربناه نجیا، و شد کلیم‌الله و آن عیسایی که از دم روح القدس به وجود آمد و شد کلمه ‌الله و روح‌الله، همه اینان مسألتشان از خداوند تبارک وتعالی این است که به آنان اذن دهد که به زیارت قبر حسین بن علی(ع) مشرف شوند.

پیشنهاد گروه فرهنگی امیدواران
شاهکار انسانیت

آیا در آن بقعه چه غوغا است که مطاف تمام انبیا و اولوا العزم از فرستادگان خداست. فوجی از آسمان به زمین نازل و فوجی از زمین به آسمان صاعد، و آن فوج، مرکب از ملائکه مقربین و انبیا و مرسلین است، و تا قیامت امر بر این منوال است.

خوشا به حال کسانی که قدر این نعمت را بدانند و بعد از این سفر که از هر گناهی پاکیزه می‌شوند، مراقب باشند که خود را آلوده نکنند، و خدا و امام زمان علیه السلام را هرگز فراموش ننمایند.

و هر ماهی یک ختم قرآن بکنند و به روح رسول خدا صلی‌الله علیه وآله تا امام زمان علیه‌السلام نثار کنند و همه قرآنی را که در دوره ی سال برای چهارده معصوم قرائت کردند، به حضرت ولی عصر صاحب‌العصر والزمان علیه‌السلام هدیه کنند، که این عمل آنان را با امام زمان علیه‌السلام محشور خواهد کرد و کسی که با او باشد با تمام انبیا و اوصیا است.

سزاور است کسانی که از ایران مشرف می‌شوند، به نیابت امام هشتم علی بن موسی‌الرضا علیهماالسلام بروند، و کسانی که از بلاد دیگر به آن حرم شرفیاب می‌شوند، به نیابت سائر معصومین علیهم‌السلام مشرف شوند، و در این سفر پر برکت چون نائب آن مقام رفیع هستند، نظر عنایت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام به آن نائبان به رعایت منوب عنه آنان موجب سعادت دنیا و عقبی است.

والسلام علیکم ورحمه ‌الله وبرکاته

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.