حدیث
سوگند به خدا امام شما سالیان درازی غایب می شود و چشم های مومنین در فراق او اشکباران است

جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 8 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1970 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 186×
فریاد آفتاب
۱۸ آبان ۱۳۸۷ - ۸:۰۱
پ
پ

فریاد آفتاب

نام کتاب: فریاد آفتاب
مولف: حسین ضرابی
ناشر: واژگان خرد
نوبت چاپ: اول – ۱۳۸۶
شمارگان: ۶۰۰۰ جلد

در ادامه پیش گفتار کتاب را می توانید مطالعه بفرمایید.

… روزگار عجیبی است،‌برای بیان نورانیت نور و حقانیت حق باید تلاش کرد،‌ اگرچه نور، همیشه واضح و روشن است و حق پیوسته راسخ و پابرجا. و پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله و سلم در رهنمود های نورانی خویش که پیام آور اتحاد و فریاد زننده ی مهر و محبت است و بارها ما را به ریسمان الاهی و صراط مستقیم حقیقی حضرت علی بن ابی طالبی علیه السلام رهنمون ساخته و فرموده است: به سوی او روی آورید و هرگز متفرق نشوید تا وحدت شما در آسمان و زمین پیوند خورده و مشمول عنایت حضرت حق باشید. علی بن ابی طالب علیه السلام سراسر نور است و فضیلت و این گونه است که در لا به لای سخنان بزرگان دیگر فرق امت اسلامی نیز نور فضائلش خودنمایی می کند این سخن را تأمل کنید:

موفق بن احمد خوارزمی نقل می کند که رسول اکرم الام صلی الله علیه و آله می فرمایند: پروردگار متعال برای برادرم علی سلام الله علیها فضائل بی شماری قرار داده و هرکس یکی از آن فضائل را قبول و اقرار نماید خدای متعال از گناهان گذشته و آینده ی او می گذرد. و هر بنده ای که از آن مجموعه ی نور فضیلت برنویسد. تا اثری از آن خط باقی باشد ملائک برایش استغفار می کنند و هر شنونده و بیننده ای که فضیلتی از دریای متلاطم امتیازات امیر عالم علی بن ابی طالب سلام الله علیه را بشنود و یا ببیند. پروردگار بخشنده گناهان گوش و چشم او را می بخشد و سپس فرمودند: نگاه به چهره ی نیکوی برادرم علی سلام الله علیه عبادت و یاد او نیز عبادت است. و پروردگار ایمان هیچ بنده ای را قبول نمی کند مگر به شرط قبولی ولایت امیرالمومنین علی سلام الله علیه و به دوری و برائت از دشمنان او. (مناقب خوارزمی ص۲)
اگر فقط ما بودیم و خطابه غدیریه رسول خدا دیگر هیچ نیازی به تلاش برای رسیدن به سندی قوی تر از آن در تثبیت ولایت حقه و مطلقه امیرالمومنین علی بن ابی طالب سلام الله علیه  نداشتیم، ولی باز هم رسول خدا در زمان های مختلف و مکان های مختلف با مخاطب های متفاوت و عبارت های شیرین و رسا موضوع ولایت ایشان را تاکید فرمودند تا آن جا که گروه های دیگر امت اسلامی نیز از اظهار این بیانات فرو گذار نکرده و در کتب خود تبیین نموده اند.
چه خوش باشد که سر دلبران      گفته آید در حدیث دیگران
در این مجال برخی از احادیثی را که در کتب معتبر اهل جماعت در بیان حقانیت امیرالمومنین سلام الله علیه نقل گردیده همراه فرازهایی از خطابه ی بی نظیر اول شخصیت عالم آفرینش رسول خدا صلی الله علیه و آله کنار هم قرار داده ایم.
پیشنهاد گروه فرهنگی امیدواران
اعمال شب و روز نیمه ماه رجب

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.