حدیث
سوگند به خدا امام شما سالیان درازی غایب می شود و چشم های مومنین در فراق او اشکباران است

چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ Wednesday, 7 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1944 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 181×
پ
پ

پاسخ به شبهات مهدویت – دکتر جلال برنجیان – بخش ششم

موضوع شبهه: امامی که صدها سال است در غیبت به سر می برد چگونه می تواند به مهمترین وظیفه خود که همانا هدایت مردم است عمل کند؟

فایل تصویری

فایل صوتی

دریافت فایل صوتی

متن پیاده شده نسخه Word

متن پیاده شده نسخه PDF

دریافت فایل پوستر 

متن پیاده شده:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

پاسخ به شبهات- جناب آقای برنجیان

بنده از محققان ، دانشمندان ، سخنوران مسلمان که سخنی را می گویند ، گمان نمی کنند که سخنشان مورد سنجش دیگران قرار می گیرد و دیگران روی حرفهای آنها حکم می کنند ، تعجب می کنم . اولاً : از آنها و از همه گویندگانی که اینگونه تکلماتی را دارند ، سؤال می کنم مَنْ ماتَ وَ لَمْ یَعْرِفْ إمامَ زَمانِهِ مَاتَ مِیتَهً جَاهِلِیَّه آیا روایت اسلامی است و یا روایت شیعی است ؟ از مسلّمیات مسلمانی  است و یا شیعی است ؟

مسلّم است از مسلّمیات اسلامی است و تمام دانشمندان عامه ، این روایت را نقل کرده اند . متواتر و قطعی است . شما مسلمان هستی و نه شیعه . در عالم پیدا نمی کنید که به امامت معتقد نباشند. اختلاف در شخص امام است و نه در اصل امامت .

جهان اسلام می گویند امامت بعد از  پیغمبر با خلیفه اول  ابوبکر بوده  ، بعد از آن با عمر خطاب و بعد با عثمان بن عفان ، سپس با علی بن ابیطالب بوده و بعد از آن با معاویه بن ابی سفیان و بعد یزید بن معاویه ، همینطور الی زمان حال . اینها امامان و پیشوایان جامعه هستند .

همین تفکر را دو روزی های اسماعیلی دارند و آنها به همین احادیث پیغمبر،  امامت دارند .زیدی ها هم که الان در یمن حاکم هستند ، امامت قائلند . شیعیان هم به امامت قائلند . اختلافی در اصل امامت بین مسلمانها نیست . اختلاف در این است که آن امام کیست ؟ این را هم که ایشان نقل کرده است ، روایتی است که سنّی ها نقل کرده اند و ربطی به شیعه ندارد .

یدو الی الهدی دعوت به هدایت می کند ، دعوت به صلاح دین می کند . اقامه نماز می کند . همه نقل کرده اند . تعبیر امامت اسلامی یک ویژگی دارد . لذا اولاً اینکه این تز امامتی که اینها دارند و جواب نمی دهد! مگر تز امامت اهل سنّت به آن چه که به دنبالش هستند ، جواب داده است ؟

حسین بن علی علیه السلام را در کربلا چه کسی  کشته است ؟ امام مسلمانان کشت . علی بن ابیطالب علیه السلام را چه کسی خانه نشین کرد ؟ امام مسلمانان این کار را کرد . در دوران جنگها ، جنگهای علوی را چه کسی رقم زد ؟ مسلمانان و پیشوایان این کار را انجام دادند . این واقعه در همه تاریخ بوده است . چرا روی شیعه و حجّت بن الحسن زوم می کنند.

اگر می خواهند انتقاد کند به اصل اسلام انتقاد کند . بگوید من به اصل اسلام اعتقاد ندارم و اسلام شما را قبول ندارم . ما هم می گوئیم در بین یک میلیارد و هفتصد میلیون مسلمان در جهان اسم شما را خط بزنند و از لیست حذف کنند . یک نفر در بین اینهمه مسلمان کم شود اصلا ً به چشم نمی آید ، ولی روشن بگوید .

پیشنهاد گروه فرهنگی امیدواران
پاسخ به شبهات مهدویت – دکتر محمد هادی قندهاری – بخش سوم

آنقدر روی کره زمین اسلام را قبول ندارند . اتفاقی هم نیوفتاده است . ولی نمی شود انسان مرجع  تقلید شیعه باشد و اسلام را قبول نداشته باشد .  به گ………۹ و ۴۷ مجارستانی یهودی بگوئیم که مرجع تقلید مسلمان هاست واسلام را هم قبول ندارد .

چون انکار امامت اسلامی دارد . یعنی روایت متفق علیه جهان اسلام را رد می کند . مسلمانها نفهمیدند که چامعه باید امامی داشته باشد ! که امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند لابُدَّ لِلنّاسِ مِن أَمِیرٍ بَرٍّ أَو فاجِرٍ. جامعه باید یک اداره کننده و امیری و مسئولی داشته باشد چه صالح باشد و چه فاجر . جهان به یک امیر نیاز دارد . این یک امر عقلائی است . مگر می شود جهان را به عهده خودش گذاشت . کجای دنیا اینگونه بوده است که در اسلام و مسلمان ها اینگونه باشد . من متوجه نمی شوم که گوینده چه میخواهد بگوید ! بعد هم در جهان اینهمه انسان ! چرا به حجّت بن الحسن حمله می کند ؟

این رسم جوانمردی و مروّت نیست . انسانی که زبانش و دستش بسته است به او هرچه بخواهیم نسبت بدهیم . اگر جرأت داری به آنهائی که سرکار هستند نسبت بده . آنهائی که دنیا را اداره می کنند را جواب بدهید . آقائی را که زبان و دستش را بسته ایم در غیبت هم هستند ، اجازه تصرف هم نمی دهیم ، هرچه میخواهیم به ایشان نسبت می دهیم و می گوئیم جواب بده ! کجای دنیا اینگونه محکمه می کنند ؟ از زندان اجازه خروج نمی دهند که اگر پخش کنند بدانند کجاست بلافاصله تروریست های بین المللی او را خواهند کشت . یک انسانی که اینگونه در ترس و رعب و وحشت از همین ما مردمان زندگانی می کند ، حمله هم به ایشان می کنیم .

مگر در زمان امام هادی علیه السلام چگونه بوده است ؟ مگر در دوران امام موسی به جعفر چگونه بوده است؟ در دوران امام رضا علیه السلام چه بوده است ؟ همین حرفها بوده است . هر جوابی که به امامت دوران موسی بن جعفر و امیر المؤمنین علیهما السلام ، ۲۵ سال سکوت داده ایم ، همین را هم داده ایم . چیز عجیبی واقع نشده است و آیا تز امام در اسلام رقم بر هر کسی می خورد یا بر یک تعداد خاص و مشخص رقم می خورد .

روایات نبوی و دوازده امامی را که بخاری ، مسلم نیشابوری و علمای عامه همه  نقل کرده اند . این مطلب مسلّم است .  حال شما این دوازده امام را معرفی کنید که هدایت کرده باشند .  امام زمان را کنار بگذارید . اثنی عشر خلیفه، کلهم من قریش ، همه قریشی هستند . دوازده نفر هستند .

میخواهد بگوید ما روایات را قبول نداریم . اشکالی ندارد ما شما را جزو مخالفان روایات اضافه می کنیم ولی این روش بد است که ادعای فقاهت مسلمین و شیعه کنیم و خود را مجتهد داند و در مباحث کلامی کُمیتش لنگ شود .

التماس دعای فرج

«بازگشت به صفحه مجموعه پاسخ به شبهات مهدویت»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.